Aukso praba | ADORO juvelyrikos namai

 

Kas yra aukso praba?

Aukso praba lemia gryno aukso kiekį lydinyje. Grynas auksas labai minkštas ir nėra praktiška medžiaga papuošalams gaminti. Todėl juvelyrikos gaminiuose naudojami aukso lydiniai su kitais metalais, dėl kurių papuošalai tampa mechaniškai atsparesni. Be to, maišydami auksą su kitais metalais, galime išgauti skirtingas aukso spalvas.

Vestuviniai ziedai ·  Vestuviniai žiedai · Baltas auksas · Geltonas auksas · Rožinis auksas · Vestuvinių žiedų gamyba · Vestuviniai ziedai su brangakmeniais · Vestuviniai ziedai su deimantais · Vestuviniai žiedai su briliantais · Vestuviniai žiedai su deimantais · Vestuviniu ziedu gamyba

Siekiant standartizuoti gaminius, buvo įvestos specifinės aukso prabos. Aukso kiekis lydinyje gali būti nurodytas ir karatais, kur 1 karatas lygus 1/24 aukso masės lydinyje.

8K - 333 praba - 33,3% aukso kiekis

9K - 375 praba - 3,75% aukso kiekis

14K - 585 praba – 58,5 aukso kiekis

18K – 750 praba - 75% aukso kiekis

22K - 916 praba - 91,6% aukso kiekis

23K - 958 praba - 95,8% aukso kiekis

24K - 1000 praba - 100% aukso kiekis

Kokį aukso prabą pasirinkti?

Mūsų nuomone : 585 (14 K) arba 750 (18 K).

Suzadetuviu ziedai · Suzadetuviu ziedai su briliantu · Suzadetuviu ziedai su deimantais · auksiniai ziedai · Suzadetuviu ziedu gamyba · pigus suzadetuviu ziedai · minimalistiniai suzadetuviu ziedai · prabangus suzadetuviu ziedai · Suzadetuviu ziedai su brangakmeniais · pigus auksiniai ziedai · koks turi buti suzadetuviu ziedas · Balto aukso suzadėtuvių ziedai  · Modernus suzadėtuvių ziedai · Auksiniu ziedu gamyba

Mažos aukso prabos (pvz., 333–8 K) vilioja patrauklia kaina. Tačiau gaminiuose iš tokio aukso yra daug kitų metalų (pvz., vario, sidabro) priemaišų. Kai kuriems žmonėms tai gali sukelti nepageidaujamų alerginių reakcijų, o papuošalai gali patamsėti.

ADORO juvelyrikos namai, kviečiame apsilankyti: https://www.adoro.lt/collections/ziedai-pagal-adoro 

 

ADORO GAMINIAI

ADORO ŽURNALAS

Taip pat žurnale

Meninė juvelyrika - kuo ji ypatinga?

Meniniai papuošalai ypatingi tuo, kad dažnai kuriami kaip išraiškos forma, siekiant daugiau nei tik dekoratyvinio aksesuaro. Štai keletas priežasčių, kodėl meniniai papuošalai yra unikalūs.

Prenumeruok naujienlaiškį