ADORO ir deimantai

ADORO deimantus perka tiesiogiai iš gamintojo, todėl už juos moka žemesnę kainą negu biržoje. Dėl to ADORO siūlo žemiausias kainas rinkoje. Visi ADORO gaminiai su briliantais sertifikuoti Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijos, tačiau ADORO papildomai Jums gali pasiūlyti deimantus su GIA, HRD, IGI vertinimo ataskaitomis. GIA (Gemological Institute of America), tai ne pelno siekiantis, plačiausiai žinomas deimantų vertinimo institutas pasaulyje. Tarptautinis brilianto sertifikatas – jo pasas, kuriame surašyta visa svarbiausia informacija. 

DEIMANTŲ VADOVAS

Daugumai deimantų yra daugiau negu 100 milijonų metų. Deimantai yra kiečiausi natūralūs mineralai planetoje. Jų cheminė sudėtis tai kristalinė anglies modifikacija. Deimantai modifikavosi iš anglies, kurią ilgą laiką veikė aukšta temperatūra ir  aukštas slėgis 150-200 km gylyje. Vulkanų išsiveržimai iškėlė kristalus į paviršių.

Deimanto vertinimo kriterijai

Yra keturi deimanto vertinimo kriterijai, kurie lemia jo vertę. Šis standartas naudojamas viso pasaulio deimantų pramonėje. „4C“ klasifikacija yra tokia:

  1. Briaunavimas (angl. Cut)

  2. Švarumas (angl. Clarity)

  3. Spalva (angl. Color)

  4. Karatai (angl. Carat)

BRIAUNAVIMAS

Deimanto briaunavimas nulemia kiek šviesos fiksuoja ir atspindi deimantas. Kitaip tariant, brilianto žėrėjimo lygį. Puikiai išpjautas briliantas atspindės daugiau šviesos ir atrodys vizualiai didesnis nei yra iš tiesų, taip pat atrodys ryškesnis ir švaresnis. Joks kitas iš „4C“ kriterijų neturi didesnės įtakos deimanto išvaizdai. Deimantų gamintojai rekomenduoja pasirinkti maksimaliai aukštą briaunavimo laipsnį.

Briaunavimas apibrėžiamas šiais kriterijais: 

Idealus briaunavimas (Ideal/Excellent). Taip briaunuoti deimantai idealiai atspindi šviesą, kuri patenka į deimantą.

Labai geras briaunavimas (Very good). Labai gero briaunavimo deimantai atspindi beveik tiek pat šviesos, kiek idealaus pjūvio, ir yra pigesni už idealaus pjūvio deimantus.

Geras briaunavimas (Good). Gero briaunavimo deimantai atspindi mažiau šviesos nei į juos patenka ir yra daug pigesni. 

Vidutinis briaunavimas (Fair). tai kokybiški deimantai, bet atspindi kur kas mažiau šviesos.

Blogas briaunavimas (Poor). Deimantai blogai atspindi šviesą, nešvyti. ADORO, saugodami savo reputaciją, neprekiauja tokiais deimantais.

ŠVARUMAS

Dauguma gamtoje randamų deimantų turi intarpų, įskilimų. Paprastai jie nematomi plika akimi, tačiau vertinant deimantą jam suteikiama švarumo kokybę atitinkanti kategorija. Visiškai skaidrus deimantas neturi intarpų ar tamsių vietų, nesimato jokių trūkumų, išorinių pažeidimų ar įbrėžimų. Deimantų švarumas žymimas šiais indeksais:

FL, IF Nepriekaištingas, nėra vidaus ar išorės trūkumų.  Labai reti.

VVS1, VVS2 Labai, labai maži pažeidimai ar intarpai, kurių vaizdą padidinus 10 kartų, labai sunkiai matomi. Puikios kokybės deimantai.

VS1, VS2 Labai maži intarpai nematomi plika akimi, tačiau matomi padidinus vaizdą 10 kartų. Pigesni nei VVS1 arba VVS2 kategorijų.

Si1, SI2 Nežymūs intarpai, retai matomi plika akimi, bei matomi po padidinamuoju stiklu. Gera deimantų vertė.

I1 Intarpai, kurie ne būtinai matomi plika akimi. 

I2, I3 Intarpai, kurie matoma plika akimi. 

SPALVA

Deimanto būna nuo visiškai baltos iki geltonos arba rudos spalvos. Jie randami rausvi, melsvi. Pagal spalvą deimantai klasifikuojami naudojant abėcėlės raides nuo D (bespalvių deimantų) iki Z (matomos spalvos). 

D - visiškai bespalvis, labai retas.

F-E Bespalvis. Spalva nematoma, gali būti nustatoma tik ekspertų. Retas deimantas.

H-G Beveik bespalvis. Spalvą sunku pamatyti. Puiki vertė.

I-J Beveik bespalvis. Šiek tiek pastebima spalva, vertė gera.

K-L Nežymiai matomas atspalvis, nebloga vertė.

Z-M Matoma spalva, mažavertis.

KARATAI 

Karatas tai terminas nustatyti deimanto svoriui. Vienas karatas yra lygus 200 miligramų. Kuo sunkesnis deimantas, tuo jis brangesnis. Kaina už karatą yra vienas geriausių būdų palyginti panašių deimantų vertę, vieno deimanto vertė visada didesnė nei kelių atskirų deimantų svorio suma.

4C klasifikacija svarbi papuošalus su deimantais. ADORO visada patars Jums kaip išsirinkti ir pasiūlys optimaliausią gaminį pagal kainos ir kokybės santykį.

GIA SERTIFIKUOTI DEIMANTAI

Visi ADORO gaminiai su briliantais sertifikuoti Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijos, tačiau ADORO papildomai Jums gali pasiūlyti deimantus su GIA, HRD, IGI vertinimo ataskaitomis. GIA (Gemological Institute of America), tai ne pelno siekiantis, plačiausiai žinomas deimantų vertinimo institutas pasaulyje. ADORO suteikia Jums galimybę užsisakyti produktą su GIA sertifikuotu deimantu.