Safyrai | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI
Gražiausi safyrai yra iš Birmos. Ten jų randama stambiagrūdžiame geltoname smėlyje. Nustatant safyro kilmę svarbi jo spalva. Rugiagėlių spalvos safyrų randama Kašmyre, Šri Lankos safyrai šviesiai mėlyni, violetiniai, geltoni, balti, žali arba rausvi. Mėlyni, žali ir geltoni randami Kvinlande, Australijoje. Mėlyna Australijos safyrų spalva paprastai būna tamsesnė ar net panaši į rašalą, tačiau ten randama ir patrauklių žalsvai geltonų safyrų. Safyrų taip pat randama Brazilijoje, Birmoje, Kambodžoje, Kenijoje, Malavyje, Tanzanijoje, Tailande ir Zimbabvėje.
Ką verta žinoti apie safyrus?
Safyro pavadinimas apima spalvotus korundus, išskyrus raudonuosius, kurie vadinami rubinais. Nors įprasta manyti, kad safyrai mėlyni, iš tikrųjų jie gali būti juodi, violetiniai, žali, geltoni, oranžiniai arba bespalviai. Mėlynos spalvos atsiranda dėl titano ir geležies pėdsakų priemaišų, o raudonas atspalvis - dėl chromo.
Safyro kietumas pagal Moso skalę yra 9 balai. Tai pats kiečiausias mineralas po deimanto ir labai atsparus mechaniniam poveikiui. Šlifuoti safyrai pasižymi deimantiniu blizgesiu. Tauriausios rūšys skaidrios, tačiau juvelyrai mėgsta ir nepermatomas formas. Kai kurių rūšių safyruose, dėl vidinės akmens struktūros, atsiranda asterizmo reiškinys. Asterizmo priežastis - tuščiaviduriai vamzdeliai, išsidėstę taisyklingai ir susikertantys 120 laipsnių kampu - safyrai, kuriuose atsiranda tokių "žvaigždžių", vadinami žvaigždiniais.
Safyrų reikšmė
Tai didžiausias įsimylėjėlių draugas, rekomenduojamas tiems, kurie nori, kad jų santykiai taptų tvirti ir partneriški.
Safyras visada buvo ištikimybės, tiesos ir išminties akmuo. Jį nešiojantis asmuo iš safyro semiasi ramybės ir įgyja galios. Be to, šis akmuo stiprina esamą draugystę ir kartu apsaugo nuo netikrų draugų. Jis stiprina valią, yra paguodos šaltinis meilės rūpesčiuose.
Senovėje safyrai buvo laikomi keliautojų talismanu. Safyrai simbolizuoja dieviškumą, todėl juos nešiojo karaliai (Didžiosios Britanijos karūnos nusagstytos mėlynaisiais safyrais) ir aukšto rango dvasininkai.
Manomas safyro poveikis
Netradicinėje medicinoje safyrus dažnai naudojo įvairių ligų, įskaitant inkstų, šlapimo takų ir reumato, gydymui. Safyras naudingas sergant apetito stoka, akių ligomis, dermatologinėmis problemomis, peršalimo ligomis ir širdies sutrikimais. Dėl raminamojo poveikio jis taip pat naudojamas nuo nemigos ir nervinių sutrikimų.
Priežiūra
Safyrą galima nuplauti drungnu vandeniu ir palaikyti saulės šviesoje.
Kviečiame peržiūrėti ADORO juvelyrikos namų kolekciją, kurioje tikrai rasite sau tinkamą papuošalą: https://www.adoro.lt/