SAFYRAS - 19 ĮDOMIŲ FAKTŲ APIE SAFYRUS | ADORO juvelyrikos namai

Safyras monarchijos, karalių ir princesių akmuo, jis stebina ir džiugina savo spalvų sodrumu. Žmonija jį pažįsta ir vertino tūkstančius metų, daugelis priskiria jam magišką poveikį, kiti vertina už kilnią išvaizdą. Safyras neabejotinai paliko savo pėdsaką istorijoje per šimtmečius. Mums tai asocijuojasi su šio pasaulio galiūnais ir romantiškomis istorijomis. Perskaitykite įdomiausią informaciją apie šį akmenį ir suprasite, kodėl auskarai, vestuviniai žiedai, pakabukai ar sužadėtuvių žiedai su safyrais tokie populiarūs.

Auksiniai žiedai, Išskirtiniai žiedai, Modernūs žiedai, Klasikiniai žiedai, Žiedai su deimantais, Klasikiniai sužadėtuvių žiedai, ‎Modernūs sužadėtuvių žiedai, Sužadėtuvių žiedai su deimantais, Balto aukso sužadėtuvių žiedai, ‎Sužadėtuvių žiedai su briliantais, Autoriniai sužadėtuvių žiedai, Sužadėtuvių žiedų gamyba

 1. Safyrai kasami ir vertinami mažiausiai nuo 800 m.pr.Kr., o jų formavimosi procesai prasidėjo prieš milijonus metų. Pirmieji safyrai rasti upelių vagose ir upių pakrantėse.
 2. Safyras, Al2O3 – korundo atmaina, aliuminio oksidas. Brangakmenis. Dažniausiai būna mėlynas, bet pasitaiko ir kitų spalvų variacijų – rožinis, geltonas, žalias, bespalvis, rudas, kelių spalvų. Pasitaiko ir skirtingų safyrų formų, tačiau populiariausia (juvelyrikoje) išlieka apvali.
 3. Safyro pavadinimas kilęs iš senovės graikų kalbos „Sappheiros“, kuris reiškia „mėlynas brangakmenis“
 4. Daugelyje senovės kultūrų šis brangakmenis buvo vertinamas ne tik dėl savo elegancijos, bet ir dėl magijos, buvo tikima, kad jis atneša sėkmę. Safyras nuo seno siejamas su kilnumu, tiesa, nuoširdumu ir ištikimybe.
 5. Safyras antras pagal populiarumą sužadėtuvių žiedų akmuo. Įdomus faktas tai, kad žiedas su safyru buvo populiaresnis pasirinkimas prieš tai, kai buvo imtasi suderintų rinkodaros pastangų, kad deimantai taptų klasikiniu sužadėtuvių žiedo brangakmeniu.
 6. Persai tikėjo, kad mėlynieji safyrai iš tikrųjų yra Žemę laikančio pjedestalo fragmentai, o jo atspindys nuspalvina dangų.
 7. Viduramžiais tikėta, kad safyras yra priešnuodis ir turi magiškų galių paveikti dvasias, o senovės graikai tikėjo, kad mėlynieji safyrai apsaugo juos nuo pavydo ir žalos.
 8. Pagal safyrų spalvą galima spręsti apie visus kitus mėlynus brangakmenius, tokius kaip topazas, tanzanitas ir akvamarinas.
 9. Safyras - globėjo akmuo žmonėms, gimusiems rugsėjį ir akmuo, skirtas 5, 45 ir 70 vestuvių metinėms. Jis taip pat siejamas su Šaulio ir Žuvų zodiako ženklu. Taigi, jei svarstote, ką padovanoti žmonai jubiliejaus proga, pagalvokite apie auskarus su safyrais, o mylimajai, kuri yra Šaulys, nupirkite auksinį žiedą su safyru.
 10. Be būdingos mėlynos spalvos, safyrų gamtoje pasitaiko beveik visų spalvų, tačiau tik akmenys nuo mėlynos iki tamsiai mėlynos papuošaluose vadinami "Safyru", kitų spalvų akmenys vadinami "Fancy Sapphire". Gamta sukūrė gražų spalvų šėlsmą, pvz., ryškiai rožinės, oranžinės, geltonos, žalios, violetinės. Baltieji safyrai šiuo metu itin populiarūs ir yra įdomi alternatyva deimantiniams žiedams.
 11. Korundas, kaip mineralas (kurio atmaina yra safyras), grynu pavidalu susideda tik iš aliuminio ir deguonies, o tam, kad susidarytų augimo aplinka, joje neturi būti silicio. Gryniausios, bespalvės formos korundas labai retas. Tačiau būtent mikroelementai, atsitiktinai patekę į korundą jo formavimosi metu, sukelia mineralų mišinį, iš kurio sukuriamos visos išskirtinės ir unikalios safyro atmainos. Mėlynasis safyras nuspalvintas titano ir geležies, o būtent dėl ​​šių akmenyje esančių priemaišų balanso susidaro toks platus mėlynų atspalvių asortimentas – nuo ​​šviesiai rugiagėlių mėlynos iki sodrios tamsiai mėlynos. Rožinę spalvą safyrai įgauna dėl chromo, jei mišinyje pakankamai chromo, spalva pagilėja iki raudonos ir akmuo tampa rubino spalvos. Vien tik geležis gali sukurti geltoną ir žalią spalvas, o oranžiniams tonams reikia geležies ir chromo. Vanadis sukuria purpurinius atspalvius.
 12. Safyras mineralų kietumo skalės, vadinamos Moso skale, rikiuojasi antroje vietoje po deimantų, jo kietumas pagal minėtą skalę - 9, tai yra kone aukščiausias.
 13. Safyras taip pat karaliauja vertingiausių pasaulio brangakmenių reitinguose iškart po deimantų, kiti brangiausi akmenys, dažniausiai sutinkami papuošaluose, yra rubinai ir smaragdai.
 14. Kasami safyrai Madagaskare, Australijoje, Tailande, o kai kurie labiausiai vertinami safyrai yra iš Šri Lankos. Kiekvienas safyro šaltinis suteikia savo brangakmeniams unikalių savybių, o brangakmenių ekspertai gali nustatyti vietą, kurioje akmuo buvo iškastas pagal jų išvaizdą ir sudėtį.
 15. Safyrai taip pat aptinkami Lenkijoje, konkrečiai Žemutinėje Silezijoje, daugiausia balti ir skaidrūs.
 16. Didžiausias iki šiol iškastas safyras 1 404,49 karatų. Akmuo buvo iškastas Šri Lankoje.
 17. Papuošalus su safyrais Anglijos karališkosios šeimos nariai renkasi ištisas kartas, princesės Dianos ar Kembridžo hercogienės Kate sužadėtuvių žiedai nusipelno vadintis ikoniniais. Įdomu tai, kad Vindzoro kunigaikščio Edvardo VIII mylimoji Wallis Simpson, specialiai vienai apyrankei, sukurtai Van Cleef ir Arpels, paprašė siuvėjos sutrumpinti visų jos suknelių ir palaidinių rankoves, kad visi galėtų pasigrožėti apyranke su safyrais.
 18. Biblijoje safyras minimas net 12 kartų. Kadaise buvo manoma, kad akmeninės lentelės, kuriose buvo išgraviruoti dešimt Dievo įsakymų, buvo pagamintos iš safyro.
 19. Kaip valyti papuošalus su safyrais? Bet kokius papuošalus, kuriuos nešiojate, reikia retkarčiais švelniai nuvalyti. Rekomenduojame naudoti šiltą muiluotą vandenį (naudokite tik labai švelnų ploviklį, pvz., indų ploviklį) ir minkštą šluostę. Sudrėkinkite dalį audinio muiluotame vandenyje ir švelniai valykite akmenį, kol susikaupę nešvarumai bus nuplauti ir brangakmenis atrodys kaip naujas. Nepamirškite nuvalyti ir apatinės akmens pusės, nes ten esantys nešvarumai gali neleisti tinkamai atspindėti šviesai.

Auksiniai žiedai, Išskirtiniai žiedai, Modernūs žiedai, Klasikiniai žiedai, Žiedai su deimantais, Klasikiniai sužadėtuvių žiedai, ‎Modernūs sužadėtuvių žiedai, Sužadėtuvių žiedai su deimantais, Balto aukso sužadėtuvių žiedai, ‎Sužadėtuvių žiedai su briliantais, Autoriniai sužadėtuvių žiedai, Sužadėtuvių žiedų gamyba

Kviečiame peržiūrėti ADORO juvelyrikos namų kolekciją!

https://www.adoro.lt/

ADORO GAMINIAI

ADORO ŽURNALAS

Taip pat žurnale

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI  Didžiausi akvamarino telkiniai yra Brazilijoje, kurie išsibarstę po visą šalį. Gražių egzempliorių randama Rusijoje, Nigerijoje, Namibijoje, Tanzanijoje, JAV ir Indijoje. Europoje šis mineralas daugiausia randamas Italijoje. Didžiausias...

Safyrai

ADORO juvelyrikos namai pristato trumpą santrauką, ką nuo gilios senovės iki dabar žmonės mano apie vieną populiariausių brangakmenių - safyrą. 

Prenumeruok naujienlaiškį