Birmos rubinai vieni rečiausių brangakmenių pasaulyje I ADORO juvelyrika
Birmos rubinai vieni rečiausių brangakmenių pasaulyje dėl savo intensyvaus raudono spindesio, paryškinto rausvu atspalviu.
Dauguma Birmoje išgaunamų rubinų kaitinami, kad spalva ir skaidrumas būtų geresni. Natūralios spalvos egzemplioriai, kurie iš prigimties skaidrūs ir ryškūs, pasitaiko itin retai.
Birma - pagrindinė pasaulyje rubinų gamintoja, išgaunanti 90 proc. visos pasaulinės produkcijos. Likusią produkciją pasiskirsto Tailandas, Madagaskaras, Šri Lanka, Kenija ir Tanzanija. Kadangi vienose vietose rubinai daug populiaresni nei kitose, akmens kilmė - svarbus veiksnys, lemiantis rubino kainą.
Populiariausi yra iš Birmos kilę rubinai, kurie išsiskiria ryškia spalva ir itin stipria fluorescencija. Šri Lankos Ceilono regionas taip pat garsėja išskirtiniu rubinų spindesiu ir grynumu. Nuo 1962 m., kai į valdžią atėjo karinė vyriausybė, Birma užsidarė, todėl patekti į kasyklas beveik neįmanoma. Todėl didžiąją dalį Birmos rubinų gabena Tailando prekeiviai.
Pagrindiniai rubinų vertinimo kriterijai yra spalva ir intensyvumas. Jo atspalvis yra labai platus - nuo rausvai raudono iki rusvai raudono. Aukščiausios kokybės rubinai turi permatomą raudoną atspalvį, kuris yra skaidrus, t. y. praleidžia šviesą. Pati paklausiausia ir rečiausia spalva neabejotinai yra „balandžių kraujas“ - intensyvi raudona su mėlynos spalvos atspalviu. Rubinai dažnai turi antrinę spalvą. Pavyzdžiui, Birmos rubinai yra raudoni su violetiniais atspalviais. Tačiau reikėtų pažymėti, kad kuo akivaizdesni antriniai rubino atspalviai (violetiniai, oranžiniai), tuo mažesnė rubino vertė.
ADORO juvelyrika