Vertingiausi pasaulio brangakmeniai I ADORO juvelyrika
Brangakmeniai yra ne tik gamtos stebuklai, bet ir kultūriniai bei simboliniai turtai. Deimantai, rubinai, safyrai, smaragdai ir kiti akmenys gali turėti didžiulę vertę ne tik finansiniu, bet ir asmeniniu požiūriu. Rinkdamiesi brangakmenius, verta atkreipti dėmesį į jų kilmę, kokybę ir retumą, kad jie būtų ne tik puošmena, bet ir ilgalaikė investicija.
Nuo seniausių laikų geidžiamiausi ir labiausiai vertinami brangakmeniai buvo deimantai, po jų sekė rubinai, safyrai ir smaragdai.
Šie keturi brangakmeniai dažnai vadinami „didžiuoju ketvertu“. Minėti brangakmeniai buvo ir tebėra vertinami todėl, kad jie yra vieni iš kiečiausių mineralų pasaulyje, o kartu dėl savo unikalios išvaizdos - ir vieni iš gražiausių.
Tobulėjant mokslui ir technologijoms, dabar turime išsamių žinių apie šiuos akmenis, taip pat apie kitus brangakmenius, tiek labiau, tiek mažiau geidžiamus.
Atsižvelgiant į tai, kad brangakmeniais laikome tik tuos, kurių kietumas pagal Moso skalę yra 7 arba didesnis, verta paminėti mažiau žinomus brangakmenius iš didžiojo ketverto.
Kadaise pusbrangiais akmenimis laikyti ametistas ir citrinas - tai kvarco atmainos, kurios, nepaisant unikalaus žavesio ir palyginti didelio kietumo, negali prilygti didžiojo ketverto akmenų grožiui ir patvarumui. Bėgant metams šie brangakmeniai dažniau buvo naudojami kaip talismanai, nešantys sėkmę savininkui, o ne kaip juvelyrinio dirbinio dalis.
Kiti įdomūs brangakmeniai yra „naujai“ atrasti tanzanitai arba aleksandritai. Pirmieji įdomūs tuo, kad buvo atrasti tik 1967 m. ir randami tik vienoje pasaulio vietoje - šiaurinėje Tanzanijos dalyje esančiame Manjaros regione, todėl yra vieni rečiausių natūraliai randamų brangakmenių. Jiems būdingas pleochroizmo efektas, dėl kurio tanzanitų spalva, priklausomai nuo perspektyvos, kinta - mėlyna arba violetinė. Pastarieji buvo atrasti 1834 m. Urale ir pavadinti tuometinio būsimo caro Aleksandro II vardu. Įdomus jų efektas yra tas, kad dienos šviesoje jie žali, o dirbtinėje šviesoje - raudoni.
Gerai žinomas didelio kietumo brangakmenis yra topazas, kuris laikomas draugystės akmeniu, tačiau, palyginti su kitais brangakmeniais, jis nelaikomas tokiu gražiu, todėl papuošalams renkamas daug rečiau. Vis dėlto tai labai vertinamas kolekcininkų brangakmenis, mažiau mėgstamas šlifuotojų, kuriems dirbti su juo sunku dėl stipraus lupimosi.
ADORO juvelyrika