KOKTEILINIAI ŽIEDAI - STIPRIOS IR NEPRIKLAUSOMOS MOTERS SIMBOLIS | ADORO juvelyrikos namai
MIELOSIOS, AR KADA NORS SUSIMĄSTĖTE, KĄ REIŠKIA ŽODIS "KOKTEILINIS ŽIEDAS" IR IŠ KUR JIS ATSIRADO?
LEISKITE PAAIŠKINTI - TAI DIDELIS, PUOŠNUS ŽIEDAS, KADAISE NEŠIOTAS KOKTEILIŲ VAKARĖLIUOSE. JŲ IŠTAKOS SIEKIA TARPUKARIO LAIKOTARPĮ, KAI PER PROHIBICIJĄ JUNGTINĖSE VALSTIJOSE MOTERYS RENGĖSI EKSTRAVAGANTIŠKAIS DRABUŽIAIS IR RINKDAVOSI Į POGRINDINIUS KLUBUS. TEN, NELEGALIUOSE VAKARĖLIUOSE, DIDELIAIS KIEKIAIS BUVO PILSTOMAS DRAUDŽIAMAS ALKOHOLIS. TOKIO TIPO PAPUOŠALAI SIMBOLIZAVO, KAD JUOS NEŠIOJANTI MOTERIS GERIA NELEGALIAI IR TAI DARO STILINGAI. ANT DEŠINĖS RANKOS NEŠIOJAMAS KOKTEILINIS ŽIEDAS ĮĖJO Į ISTORIJĄ KAIP PAPUOŠALAS, SIMBOLIZUOJANTIS DRAUDŽIAMUS IŠGERTUVIŲ VAKARĖLIUS. TOKIE PAPUOŠALAI TAPO STIPRIŲ IR NEPRIKLAUSOMŲ MOTERŲ SIMBOLIU.
Kokteilis ir kokteilinis žiedas?
Didelis žiedas su puošniu deimantu tapo to meto simboliu, nes rodė, kur moterys eina ir kokiame socialiniame rate jos yra. Iš pradžių kokteiliniai žiedai buvo labai brangūs ir dideli. Buvo privalu, kad jie turėtų didelį deimantą, nes turėjo būti puikiai matomi net iš kitos gatvės pusės. Laikui bėgant deimantą ėmė keisti kiti, bet tokie pat dideli ir brangūs akmenys. XX a. trečiajame dešimtmetyje atsirado drąsūs modeliai su spalvotais brangakmeniais ir juvelyriniais akmenimis, pavyzdžiui, rubinais, safyrais ir akvamarinais. Tačiau Didžiosios depresijos laikotarpiu ne visi galėjo sau leisti įsigyti milžiniškus deimantus ar safyrus. Kiti mineralai, tokie kaip pasteliniai kvarcai, mėlynieji topazai, turmalinai, granatai, tapo populiariais pakaitalais, nes buvo daug pigesni ir tokie pat ryškūs. Šio tipo žiedai išpopuliarėjo 1940-aisiais ir 1950-aisiais, nes kokteilių vakarėliai ir toliau buvo populiarūs.
Atrodytų, kad kokteilių vakarėliai šiais laikais vyksta rečiau, tačiau kokteilinių žiedų, skirtų oficialioms elegantiškoms progoms, mada nenutrūksta. Juos galime pamatyti tokiuose garsiuose renginiuose kaip filmų premjeros, Brodvėjaus teatro spektakliai ar apdovanojimų ceremonijos: "Oskarų" ar "Emmy". Šiais laikais jie nebeatlieka tos pačios funkcijos, kaip kadaise, be to, jie skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami prohibicijos metais.
Vieno stiliaus šios rūšies papuošalams nėra. Tačiau jiems vis dar būdingas vienas bendras bruožas: jie turi būti su dideliu, koncentruotu akmeniu ir traukti akį. Jais siekiama išsiskirti iš minios, todėl jie tokie efektingi, spalvingi ir būna įvairių formų. Dėl šios priežasties jie puikiai tinka prie vakarinių suknelių ir elegantiškų drabužių. Šiandien kokteilinius žiedus galima dėvėti įvairiomis progomis, net ir kaip laisvalaikio aprangos dalį. Jokie kiti papuošalai nebus tokie pastebimi ir išskirtiniai.
Kokteiliniai žiedai su natūraliais brangakmeniais gali kainuoti nuo kelių tūkstančių iki net daugiau nei pusės milijono. Tai priklauso nuo pasirinktų akmenų, jų dydžio ir kokybės. Kokteiliniai papuošalai, kuriuos gamina pasauliniai juvelyrikos prekių ženklai ir kuriuos didžiuosiuose renginiuose ant raudonojo kilimo dėvi garsios įžymybės, gali kainuoti kelis milijonus.
Mielosios, ar žinojote, kad dauguma šiuolaikinių kokteilinių žiedų pagaminti iš dirbtinių akmenų? Tai vadinama bižuterija. Dėl to, kad sunku ir brangu gauti geros kokybės didelių brangakmenių. Kadangi tokio tipo papuošalai paprastai būna daug pigesni už originalius, jie gana populiarūs kasdieniam naudojimui. Tačiau įgudusi akis tikrai pastebės skirtumą tarp tikro brangakmenio ir bižuterinės imitacijos.
Mielosios, prieš įsigydamos savo pirmąjį kokteilinį žiedą, turite žinoti keletą taisyklių apie kokteilinius žiedus:
Bendroji taisyklė, kuo didesnis akmuo, tuo geriau.
Apsispręskite dėl žiedo su dideliu akmeniu, toks žiedas atrodo oriau.
Apsvarstykite galimybę įsigyti bent 3-5 ct ir net didesnį mineralą.
Kokteiliniai žiedai skirti tam, kad būtų akį traukiantys, akinantys ir atkreiptų aplinkinių dėmesį.
Jie turėtų būti sodrūs ir išpuošti
Jei ant rankos jau turite turtingą kokteilinį žiedą, nenešiokite ant tos rankos daugiau nei vieno. Nebent jie būtų iš tos pačios spalvų gamos arba tai būtų formų ir atspalvių variacijos.
Aksesuarus ir kitus papuošalus rinkitės labai atsargiai, kad nepersistengtumėte.
Jei tokį brangakmenį ketinate nešioti ant vakarinės pirštinės, pirkdamos būtinai jį pasimatuokite.
Nemanau, kad jums reikia priminti, bet rūpinkitės savo rankomis ir nagais. Nešiojant tokį puošnų žiedą į šiuos elementus sutelkiama daug dėmesio.
Kokteilinį žiedą reikėtų nešioti ant dešinės rankos, Jei jį užsidėsite ant kairės rankos, tai reikš, kad esate ištekėjusi arba sužadėtinė.
Nešiojant tokio tipo žiedą įprasta rinktis širdies pirštą, nors žiedą galima nešioti ir ant rodomojo piršto.
Ieškote unikalaus žiedo? Apsvarstykite galimybę apsilankyti juvelyrinių dirbinių aukcionuose ar rasti kas pagamintų vienetinį kokteilinį žiedą.
Visa, kas pagaminta XX a.-XX a. 4 dešimtmečio art déco laikotarpiu, net ir bižuterija, tačiau puikiai pagaminta, yra labai pageidautina.
Jau praėjo 100 metų nuo JAV prohibicijos. Tai puikus metas prisiminti kokteilinių žiedų istoriją, ypač todėl, kad dabar jie išgyvena antrąją jaunystę. Nors mes renkamės juos nešioti dažnai nesuvokdami jų siunčiamos žinutės, turite žinoti, kad jų prabanga ir spindesys siejami būtent su nepriklausomybe, drąsa ir individualumu. Ir nepamirškite, brangiosios, kuo didesnis, tuo geriau, nes su kokteiliniu žiedu net ir kasdienei aprangai suteiksite unikalumo ir individualumo.
Ieškodami nestandartinio dizaino ir naujų vestuvinių ar sužadėtuvių žiedų motyvų atvykite į ADORO juvelyrikos namus - tai kūrybinių eksperimentų zona: https://www.adoro.lt/