Deimantų spalvos standartai | ADORO juvelyrika
Jau kelis dešimtmečius pasauliniu deimantų spalvos vertinimo standartu yra GIA sukurta skalė, kuri įsitvirtino dėl savo paprastumo ir praktiškumo. Ši skalė pagrįsta deimantų spalvos vertinimu, suteikiant deimantui atitinkamą raidę skalėje; kuo arčiau D raidės, nuo kurios prasideda skalė, tuo deimantas yra bespalvis.
Tačiau praeityje deimantų spalva buvo vertinama visiškai kitaip nei šiandien. Kadangi trūko bendros spalvos klasifikavimo sistemos, pirmoji sistema buvo vadinamoji Žalioji, kuria buvo pavadinta dauguma to meto deimantų.
Kai Pietų Afrikos Respublikoje suklestėjo deimantų rinka, deimantų spalva buvo nustatoma pagal regionus ir vietoves, iš kurių jie kilę. Kadangi dauguma deimantų, iš pradžių iškastų dabartinėje Pietų Afrikos Respublikoje, buvo kilę iš britų Keipo kolonijos ir beveik visi ten iškasti deimantai buvo geltonos spalvos, tokie deimantai buvo apibūdinami kaip „Keipo“.
Tai, kas šiandien vadinama M-Z spalvos deimantais, tuo metu buvo vadinama klasikiniu kape, o aukštesnių K ir L spalvų deimantai buvo vadinami viršutiniu kape. Žengiant aukščiau, senasis I ir J spalvų terminas buvo Crystal, H spalva - Wesselton, o aukštesnė G spalva jau buvo Top Wesselton.
Tuo metu upės spalva, atitinkanti dabartines E ir F spalvas, buvo labai vertinama kaip skaidriausioji spalva.