Briliantų kokybė, kokybės parametrai, vertė | ADORO juvelyrika
„4c“, tai parametrai, pagal kuriuos nustatoma šlifuoto deimanto kokybė ir vertė, yra santrumpa, kilusi iš pirmųjų keturių angliškų žodžių raidžių:
Pirmasis C (CARAT, karatas): deimanto masė, išreikšta karatais (1 karatas sveria 0,2 g). Tarp deimanto masės (karato) ir tauriojo metalo grynumo (karato) nėra jokio ryšio.
Antrasis C (Clarity skaidrumas, grynumas): deimanto skaidrumas nustatomas pagal jo vidines ir išorines savybes. Aukščiausia kokybė vadinama „didinamai gryna“. Tai reiškia, kad deimantą apžiūrėjus didinamuoju stiklu (10 kartų padidinimas), nerandama jokių intarpų.
Trečiasis C (Colour, spalva, atspalvis): deimanto spalva priklauso nuo to ar deimantas turi spalvą, ar jos nėra. Dauguma aukštos kokybės deimantų yra bespalviai arba šviesiai geltoni. Tačiau deimantai gali būti beveik bet kokios spalvos. Išskirtinės spalvos yra raudona, mėlyna arba rožinė.
Ketvirtoji C (Cut, šlifavimas) : šlifavimas yra labai svarbus deimanto spindesio požiūriu. Briaunų klasifikaciją sudaro trys dalys: proporcijos, simetrija ir poliravimas / apdaila.
Geros proporcijos labai svarbios deimanto spindesiui ir „ugniai“. Dėl didelių nukrypimų nuo idealių proporcijų briliantas tampa nuobodus ir nepatrauklus.