Brangakmenių šlifavimo rūšys I ADORO juvelyrika
Dovanos I Sužadėtuvių žiedai I Vestuviniai žiedai I Fb: Kitokia Juvelyrika
Unikali brangakmenių išvaizda labai priklauso nuo šlifavimo tipo. Tai procesas, kurio metu suteikiama forma, spindesys, proporcijos ir išryškėja gili brangakmenių spalva. Yra daugybė šlifavimo tipų, todėl juvelyrikos pramonė gali pasiūlyti klientams įvairių papuošalų. Šiandien supažindinsime su populiariausiais iš jų, aptarsime jų savybes ir panaudojimą.
Briliantinis ir viengubas šlifavimas - klasikiniai brangakmenių šlifavimo būdai
Elegantiškas ir modernus pakopinis šlifavimas
Subtilus brioleto šlifavimas
Šachmatinis šlifavimas - universalus pasirinkimas įvairiems akmenims
Romantiškas ir žavus kryžminis šlifavimas
Plokštelinis šlifavimas ir kabošono šlifavimas - minimalistiniai brangakmenių šlifavimo tipai
Briliantinis šlifavimas ir viengubas šlifavimas - klasikiniai brangakmenių šlifavimo būdai
Briliantinis šlifavimas neabejotinai labai populiarus. Aptariant brangakmenių pjūvius, neįmanoma jo nepaminėti, nes jis yra vienas iš labiausiai atpažįstamų ir vertinamų. Jis leidžia puikiai išnaudoti optines akmens savybes, maksimaliai padidindamas jo gebėjimą atspindėti šviesą. Rezultatas? Unikalus spindesys. Šiuo būdu šlifuotas brangakmenis yra apvalus ir turi 58 briaunas. Jis dažniausiai pasirenkamas kuriant sužadėtuvių žiedus. Paprastesnė jo forma - viengubas šlifavimas, naudojamas dirbant su mažesniais akmenimis. Jį sudaro 17 arba 18 briaunų, todėl jis ne toks sudėtingas, bet vis tiek estetiškas ir įdomus.
Elegantiškas ir modernus pakopinis pjūvis
Pakopinis pjūvis patiks minimalistinių ir kiek griežtų sprendimų mėgėjams. Jis žavi elegancija ir pasižymi tiesiomis, lygiagrečiomis briaunomis, einančiomis išilgai akmens šonų. Tai puikiai pabrėžia jo skaidrumą ir spalvą. Jame akcentuojami didesni, plokšti paviršiai. Jis mielai naudojamas apdirbant brangakmenius, kuriems suteikta stačiakampio ar kvadrato forma. Prie tokių paprastai priskiriami smaragdai, safyrai ir rubinai.
Subtilus brioleto šlifavimas
Itin subtilus ir romantiškas - toks brioleto šlifavimas. Jis yra ovalo, lašo arba apskritimo formos. Briaunos dengia visą akmens paviršių. Dėl tokios struktūros jis nuostabiai atspindi šviesą ir užburia savo spindesiu. Jis veiksmingai išryškina brangakmenių spalvą, todėl dažnai pasirenkamas dirbant su ametistais, topazais ir safyrais. Tokiu būdu paruošti akmenys paprastai naudojami apyrankėse, auskaruose ir vėriniuose.
Šachmatinis pjūvis - universalus pasirinkimas skirtingiems akmenims
Originalus ir kartu universalus? Toks derinys įmanomas, o šachmatinis šlifavimas yra geriausias šių žodžių įrodymas. Jo skiriamasis bruožas - kvadratinės arba stačiakampės briaunos, kurios, ištikimos savo pavadinimui, primena šachmatų lentos raštą. Toks specifinis briaunų išdėstymas suteikia akmeniui spindesio ir gylio. Jis maksimaliai atspindi šviesą, todėl brangakmenis spindi įvairiais kampais. Šis šlifavimas gali pabrėžti unikalias kiekvieno akmens savybes ir puikiai paslėpti nedidelius trūkumus. Dėl to jis populiarus pasirinkimas tiek klasikinių, tiek modernių juvelyrinių dirbinių dizaine.
Romantiškas ir žavus criss cut šlifavimas
Criss cut šlifavimas išsiskiria unikaliu raštu ir žavinga išvaizda. Skersinės briaunos išdėstytos taip, kad sudarytų žvaigždę ar kryžių primenančią kompoziciją. Jis dažniausiai naudojamas apdirbant deimantus. Palyginti su kitais pjūviais, šis pjūvis suteikia deimantams bene daugiausia žvilgesio. Dėl to jie atrodo didingai ir įspūdingai. Todėl nenuostabu, kad šio tipo brangakmenių daugiausia galima rasti sužadėtuvių žieduose.
Plokštelinis šlifavimas ir kabošono šlifavimas - minimalistiniai brangakmenių šlifavimo tipai
Paskutiniai du brangakmenių šlifavimo tipai yra plokščiasis ir kabošono šlifavimas. Jie minimalistiniai ir orientuoti tik į natūralaus akmenų grožio išryškinimą. Čia nėra vietos nereikalingiems pagražinimams, todėl tokiu būdu paruošti brangakmeniai bus puikus pasirinkimas klasikos, paprastumo ir elegancijos mėgėjams. Plokštelinį šlifavimą sudaro didelių plokščių briaunų išpjovimas akmens paviršiuje, kuris sukuria veidrodinį efektą ir užtikrina, kad akmuo būtų visiškai lygus. Kabošono pjūvis vienas seniausių pjūvių. Jame nėra ryškių kraštų ir aštrių briaunų. Išgaubtas ir lygus brangakmenio paviršius neturi briaunų. Dėl to jis įgauna švelnų, satininį paviršių. Jį palyginti paprasta pagaminti ir jis tinka tokiems akmenims kaip turkis ar opalas. Kabošono pjūvis išryškina jų tekstūrą ir spalvą, suteikdamas jiems šiek tiek organišką išvaizdą.
Brangakmenių šlifavimo būdų yra tiek daug, kad tikrai rasite ne vieną jums patinkantį. Aukštos kokybės papuošalai iš brangakmenių laukia jūsų plačiame ir įvairiame ADORO juvelyrika asortimente. Tai auskarai, žiedai, pakabukai ir kiti juvelyriniai dirbiniai, kuriuos galėsite nešioti ir kasdien, ir ypatingomis progomis. Išbandykite juos šiandien!
ADORO juvelyrika