Sintetinių deimantų gidas

SINTETINIAI DEIMANTAI: KAS TAI?

2022 | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI

Dirbtinių ar sintetinių deimantų atskirti nuo natūralių deimantų (beveik) neįmanoma. Jie tokie pat gražūs, kieti ir blizgūs kaip natūralūs deimantai. Vienintelis dalykas, kurio jie neturi bendro su natūraliais deimantais, yra gamybos procesas.

Kaip gaminami SUSIDARO NATŪRALŪS deimantai?

Tikrų – arba natūralių – deimantų kūrimas yra natūralus procesas. Anglis susispaudžia esant aukštam slėgiui ir temperatūrai - tai vyksta maždaug 150–200 km gylyje po žeme. Anglies atomai laikui bėgant kaupiasi esant slėgiui ir sukuria oktaedrą (dvigubos piramidės formą). Šis procesas trunka milijonus metų. Kadangi deimantai formuojasi natūraliai ir yra reti, jų fundamentali vertė nenuginčijama ir amžina. Deimantų unikalios savybės, tokios kaip spalva ir skaidrumas, nulemia jų galutinę vertę.

KAIP "GAMINAMI" ar "AUGINAMI" SINTETINIAI DEIMANTAI?

Sintetiniai deimantai gidas

Sintetinių deimantų gamybos procesai skiriasi. Sintetiniai deimantai yra pagaminti iš tos pačios neapdorotos medžiagos, tačiau jų augimo laikas yra daug trumpesnis. Apytiksliai yra du sintetinių deimantų kūrimo būdai. Pirmasis yra HPHT metodas. Tai reiškia „aukšto slėgio aukšta temperatūra“. Antrasis metodas yra CVD; tai reiškia „Cheminis nusodinimas iš garų“. Vyrauja HPTH metodas dirbtiniams deimantams gaminti


HPHT technologija skirta kurti deimantus ir pakeisti prastos spalvos deimantus į gražios spalvos arba bespalvius deimantus. Deimantai įkaista iki 1200 °C temperatūros. Po to jie slegiami trimis skirtingais būdais. Tai atliekama juostiniu presu, kubiniu presu ir vadinamuoju split-spheres metodu. Norint pagaminti deimantus, anglinį metalą reikia frezuoti taip, kad liktų tik anglis. Gryna anglis prisitvirtina prie mažo natūralaus deimanto ir aplink jį auga. Šis vadinamasis „donorinis deimantas“ yra tarsi sėkla. Tai yra naujo deimanto pagrindas. Norint pagerinti deimantą, deimantui reikia tik slėgio. Tokiais atvejais anglies nereikia. Tik slėgis ir temperatūra reformuoja akmenį.


CVD metodas leidžia sintetiniam deimantui augti, garinant angliavandenilių dujų mišinį ir esant slėgiui. Todėl deimantas užauga per palyginti trumpą laiką. Dujos paprastai susideda iš metano ir vandenilio santykiu 1:99. Jos nusėda ant anglies paviršiaus 800 °C temperatūroje. Šis metodas šiais laikais yra pats paprasčiausias ir pigiausias.


SINTETINIS DEIMANTAS - AR VERTA?

Galima drąsiai teigti, kad dirbtiniai deimantai pastaraisiais metais išpopuliarėjo. Tai nėra taip keista, nes šie akmenys yra pigesni už natūralius deimantus, taip pat gali būti pagaminami ir chemiškai grynesni, nei per milijonus metų natūraliai susiformavę deimantai. Natūraliai susiformavę deimantai turi unikalių savybių - „trūkumų “ - kurių nėra dirbtiniuose deimantuose. 


Gali būti malonu pirkti papuošalus iš sintetinių deimantų. Tačiau vieno iš svarbiausių deimantų aspektų trūksta dirbtiniuose deimantuose - autentiškumo. Natūralaus deimanto vertė dalinai kyla dėl žinojimo, kad šis mažas kristalas giliai po žemės paviršiumi formavosi milijonus metų, kol galiausiai jūs gavote šansą juo pasipuošti. Tas pats natūralus brangakmenis turės savo unikalią vertę po dar šimto metų, kai tuo tarpu sintetinis deimantas neturės jokios kilmės ar istorinės vertės. Joks laboratorijoje išaugintas deimantas, sukurtas per kelias valandas, negali įveikti natūralaus deimanto.

NATŪRALUS DEIMANTAS - AKIVAIZDUS NUGALĖTOJAS

Deimantas yra gamtos meno kūrinys, susiformavęs per milijonus metų. Dėl to, kaip deimantų pramonė tvarkė savo išteklius prieš dešimtmečius, ji įgijo prastą reputaciją aplinkosaugos ir žmogiškųjų išteklių srityje. To puikus pavyzdys yra filmas „Kruvinieji deimantai“. Šiandien deimantų pramonė yra viena labiausiai gamtą tausojančių pramonės šakų pasaulyje - ypač dėl to, jog vartotojai pradėjo aktyviai domėtis savo remiamų prekių ženklų tiekimo grandimis, etikos standartais ir deimantų kilmės atsekamumu. "Kimberley" procesas ir ilgametė pažanga atvedė mus į klestinčią pramonę. 


Labai dažnai sintetinių deimantų pramonė natūralių deimantų industrijos praeitį naudoja savo gaminių pardavimui. Gal dar aktualiau yra tai, kad tikras deimantas išlaiko savo vertę. Tai kažkas, ką galite perduoti ateities kartoms. Tikras deimantas išlieka amžinai. Sintetinis deimantas vertės atžvilgiu yra beprasmis. 


Kokius deimantus pirkti ir nešioti yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas. ADORO savo papuošalų gamyboje naudoja etiškus natūralius deimantus, tačiau klientui pageidaujant, gali inkrustuoti ir sintetinius deimantus. 

NAUJIENLAIŠKIS

Prenumeruokite ADORO - gausite asmeninius pasiūlymus, naujienas, eksperimentinius dizainus ir kitas dėmesio vertas įdomybes 🖤

Vardas

El. paštas