oficialus sužadėtuvių žiedų gidas | 2022

KAIP IŠSIRINKTI SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDĄ?

ADORO | GRUODIS, 2021

Artėja laikas priimti sprendimą, kuris padarys likusį gyvenimą laimingu? Dairotės į sužadėtuvių žiedus ir nepavyksta išsirinkti? ADORO džiaugiasi galėdami pateikti šį Sužadėtuvių žiedų gidą, kuris padės parinkti tinkamą žiedą ne tik pagal poreikius ir galimybes, bet ir pagal 2022 metų tendencijas. 


Pradėkime nuo pradžių: sužadėtuvių žiedas yra pats vertingiausias moters papuošalas, kurį ji gali gauti per savo gyvenimą. Todėl sužadėtuvių žiedas turi atitikti ne tik dabartines mados tendencijas, bet ir konkrečios moters asmeninių poreikius ir pageidavimus. Pradžiai, pateikiame kertinius klausimus, kuriuos turite sau užduoti.

1. Koks turi būti sužadėtuvių žiedo biudžetas?

Žiedas yra meilės simbolis, todėl svarbiausia jausmas, o ne suma, kuri buvo išleista perkant papuošalus. Nustatykite realią sumą, kurią galite išleisti pirkdami žiedą, kuris nesugadins jūsų finansinės padėties. Anglosaksų šalyse galioja taisyklė, kad žiedo vertė turi svyruoti maždaug 1 - 2 nuo jį perkančio vyro atlyginimo. Tačiau Lietuvoje šiai taisyklei neteikiama didelė reikšmė. Nesvarbu, ar planuojate išleisti kelis šimtus eurų, ar kelis tūkstančius eurų – tikrai rasite gražių papuošalų pasirinktoje kainų kategorijoje.

2. KOKĮ BRANGAKMENį PASIRINKTI SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDUI?

Jau kelis dešimtmečius geidžiamiausias sužadėtuvių žiedų akmuo buvo deimantas. Yra paplitęs posakis, kad moterys mėgsta deimantus. Ir tai ne tik žiniasklaidos formuojamos mados rezultatas. Deimantas yra kiečiausias natūraliai randamas mineralas žemėje. Be to, kad tai užtikrina pačių papuošalų patvarumą, tai yra gražus santykių patvarumo simbolis. Šlifuotas deimantas visada žaviai spindės ant Jūsų išrinktosios rankos, nes jis visiškai atsparus braižymui ir tamsėjimui. Taip pat galite pasirinkti spalvotus brangakmenius, tokius kaip safyras, rubinas ar smaragdas – jie beveik tokie pat kieti kaip deimantas ir tokie pat gražūs. Dėl sužadėtuvių papuošalų ilgaamžiškumo patariame nepirkti pusbrangių akmenų.

Sužadėtuvių žiedai su deimantais - užtikrinta, ilgaamžiška klasika.

3. KOKIA TURI BŪTI SUŽADĖTUVIŲ AUKSO SPALVA?

Prieš keliolika metų sužadėtuvių žiedai dažniausiai buvo gaminami iš raudono aukso. Tačiau šiandien vis daugiau merginų renkasi geltono ar balto aukso sužadėtuvių žiedus. Jei ji yra modernių klasikinių auksinių papuošalų gerbėja, rekomenduojame pirkti geltono, balto ar rausvo aukso sužadėtuvių žiedus, o taip pat įdomus sprendimas yra dviejų ar kelių spalvų aukso sužadėtuvių žiedai. Pažymime, jog rausvas auksas nėra raudonas auksas - rausvo aukso sužadėtuvių žiedai yra kur kas gražesni, o šis rausvasis auksas įgauna vis daugiau populiarumo Lietuvoje ir visame pasaulyje.


Užsienyje sparčiai populiarėjanti, tačiau Lietuvoje dar visiškai nauja tendencija - dovanoti žiedą iš kelių dalių. Toks moduliarus sprendimas itin patrauklus dėl praktiškumo: jį galima taikyti prie skirtingų aprangų bei praktiškai keisti jo dydį.

4. KOKS GERIAUSIAS SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDO STILIUS?

Sužadėtuvių žiedas jūsų išrinktosios ranką puoš iki visą gyvenimą, todėl verta pasirūpinti, kad jis atitiktų jos skonį. Stebina rinkoje esančių žiedų įvairovės mastai – nuo klasikinio dizaino iki retro ir avangardo stilių. Svarbiausia, kad jis atitiktų stilių, kuriame geriausiai jaučiasi jūsų partnerė. Pažiūrėkite, kaip atrodo jos šiuo metu nešiojami papuošalai – ar juose vyrauja subtilūs ir klasikiniai raštai, ar veikiau drąsios, modernios formos. Pirmuoju atveju tiks klasikinių raštų vieno akmens sužadėtuvių žiedas su brangakmeniu, uždėtu ant 4 ar 6 kojelių. Pagal antrąjį scenarijų, rekomenduojame rinktis išraiškingesnį raštą, kuris dažnai būdingas kelių brangakmenių žiedams. Mažų akmenėlių kompozicijos kuria gausiai pateiktus gėlių, žiedų ar skydų raštus. Jeigu Jūsų išrinktoji nemėgsta nešioti papuošalų, būtinai rinkitės subtilų raštą su vienu centriniu akmeniu, kuris per daug neišskirs iš vestuvinio žiedo.  


Pažymime, jog šiuolaikinės galimybės leidžia pasiekti 30+ deimantų kompoziciją už žemesnę kainą nei žiedo su vienu dideliu deimantu, todėl galite drąsiai rinktis init prabangiai atrodančius žiedus nesivaržant.

KLASIKINIS BALTO AUKSO SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDAS SU VIENU DEIMANTU

€1,069


AVANGARDINIS RAUSVO AUKSO SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDAS SU 31 DEIMANTU

€919


5. KAIP SUPRASTI DEIMANTO KOKYBĘ?

Kad ir kaip jus džiugins juvelyrinių dirbinių parduotuvės pasiūloje apžiūrėtas nepriekaištingas žiedo blizgesys, visada pasirūpinkite, kad gaminio kokybė žengtų koja kojon su estetinėmis vertybėmis. Pasitaiko, kad deimantai turi iš pirmo žvilgsnio nepastebimų defektų ir apie tai nežinant, nesunkiai galime tapti apgaulės aukomis. Visi žiedai su turi turėti sertifikatus, kurie patvirtins visus aukso ir deimantų parametrus. Patikrinkite, ar prekė, kurią planuojate pirkti, turi tokį dokumentą. Sertifikate turi būti nurodyti 4 pagrindiniai akmens parametrai: pjovimo tipas, akmens švarumas, akmens spalva ir jo svoris. Parametrai, nulemiantys geriausią kainos ir kokybės santykį: SI švarumas ir G/H spalva.


Pavyzdžiui, visi ADORO papuošalai yra gaminami su deimantais iš tarptautinių tiekėjų, todėl turi tarptautinius sertifikatus bei yra papildomai pristatomi Lietuvos prabavimo rūmams įvertinimui dėl antrinio kokybės garanto. ADORO naudoja SI švarumo ir H spalvos deimantus visuose gaminiuose, tačiau pagal užsakymą neretai kuria dirbinius su VVS deimantais.

ADORO ŽIEDAS FELITTO SU 91 DEIMANTU

€10,079


6. KAIP SUŽINOTI ŽIEDO DYDĮ?

Yra keletas būdų, kaip sužinoti žiedo dydį. Jei jūsų išrinktoji turi žiedą, puošiantį jos bevardį pirštą, paprasčiausias būdas – nunešti žiedą pas bet kurį juvelyrą, kuris pamatuos ir pasakys žiedo dydį. Taip pat galite paprašyti savo mylimosios draugės pagalbos, kuri, pretekstu išsirinkusi žiedą sau, eis su ja pas juvelyrą ir kartu pasimatavusi papuošalą išsiaiškins, koks dydis tiks. Jei prieš pirkdami dvejojate tarp dviejų dydžių, visada saugiau rinktis didesnį. Sužadėtuvių metu geriau laikyti jį laisvai ant sužadėtinės piršto, nei išrinkti tokį, kurį uždėti būtų sudėtinga. Prieš pirkdami būtinai pasidomėkite, ar juvelyras, iš kurio perkate prekę, siūlo nemokamą dydžio korekciją – jei taip, esate garantuoti, kad be papildomo mokesčio puikiai pakoreguosite sužadėtinės piršto žiedo dydį po sužadėtuvių.


Jeigu vis dėl to norite, jog jūsų žiedo dydžio aiškinimosi pastangos būtų nepastebėtos, galite liniuote išmatuoti vidinį žiedo skesmenį ir taip sužinoti apytikslį dydį. Kadangi žiedo dydis gali būti tarpinis, pvz., 15.3 arba 15.7, liniuotės būdas nėra pats tiksliausias.

POPULIARŪS sužadėtuvių ŽIEDAI 2022-iesiems

Žemiau pateikiame Jums tris sužadėtuvių žiedų modelius - balto aukso, masyvius dirbinius kurie visiškai atitinka ilgalaikes patikimumo ir popandeminio  masyvo potraukio tendencijas. Kolkas, tai yra populiariausi sužadėtuvių žiedai 2022 metų sezone.

POPULIARŪS AUKSINIAI ŽIEDAI STACK'AMS

Stack'iniai žiedai yra itin populiarėjanti dovana sau papildant vestuvinį ar sužadėtuvių žiedą. Neretai stack'iniai žiedai yra kolekcionuojami kaip emocijų ir patirčių atminimai. Išties, stackinio žiedo padovanojimas sau tinkamu laiku - įgyvendinus sudėtingą projektą, po metinių rezultatų ar prieš šeimos atostogas - gali įamžinti tą pakylėtą būseną ir leisti rasti šiuose papuošaluose pozityvumo dėvint kasdien.  

Šaltinis ir nuotraukos savininkas: bethmacri.com. "Stacked" žiedai.

NAUJIENLAIŠKIS

Prenumeruokite ADORO - gausite asmeninius pasiūlymus, naujienas, eksperimentinius dizainus ir kitas dėmesio vertas įdomybes 🖤

Vardas

El. paštas