Nors spalvoti deimantai sudaro tik nedidelę rinkos dalį, tačiau kolekcininkai ir pirkėjai juos labai mėgsta dėl nuostabių spalvų, kurias galima rasti šios rūšies deimantuose, ir dėl to, kad jie daug retesni nei bespalviai deimantai.
Klasikiniai deimantai turi tam tikrą spalvą - nuo aukščiausios D iki mažiausios, priskiriamos geltonai Z. Bet kokie deimantai, kurių spalva geltonesnė nei
Z spalva, klasikinėje skalėje vadinami spalvotaisiais deimantais ir patenka į kitą spalvotųjų deimantų spalvą apibūdinančią skalę.
Jei bespalvio deimanto vertė vis mažesnė, t.y., labiau geltona spalva mažina akmens vertę, tai su spalvotais deimantais situacija atvirkštinė ir kaina didėja kartu su spalvos intensyvumu.
Spalvoti deimantai būna visų įmanomų spalvų. Labiausiai paplitusios yra minėtoji geltona, taip pat ruda, po jos seka rožinė ir mėlyna. Raudoni, violetiniai ar žali deimantai vieni iš rečiausiai išgaunamų, bet ir brangiausių juvelyrinių dirbinių rinkoje. Taip pat yra įvairių pilkos spalvos atspalvių deimantų - nuo baltos iki juodos.
Tai, kad spalvoti deimantai rinkoje paplitę rečiau, nereiškia, kad kiekvienas spalvotas deimantas vertingesnis už panašių parametrų klasikinį deimantą. Briliantų spalvos parametrai vaidina svarbų vaidmenį, todėl dažniausiai pasitaikantys tamsiai geltonos (Deep) spalvos deimantai verti mažiau nei jų parametrų klasikiniai deimantai.
Didžiausią vertę turi spalvoti deimantai, turintys ryškias (Vivid) ir intensyvias (Intense) spalvas, kurie savo ryškumu labiau traukia akį, palyginti su gilių spalvų deimantais.
Daugelis įspūdingiausių deimantų, kurių vertė rinkoje rekordinė, yra dideli
spalvoti deimantai, praeityje priklausę karališkosioms šeimoms. Jų galima rasti
karališkose insignijose, taip pat įvairių institucijų ar muziejų nuosavybėje. Geras pavyzdys - Hope, kuris laikomas didžiausiu istorijoje spalvotu deimantu (45,52 ct).
Šis deimantas minimas 1997 metų filme „Titanikas“, kuomet būrys profesionalių ieškotojų nori rasti „Vandenyno širdį“.
ADORO juvelyrika