Kaip nešioti sužadėtuvių žiedą ir vestuvinį žiedą? | ADORO juvelyrikos namai


Nesvarbu ar ruošiatės tuoktis, ruošiatės pasipiršimui ar tiesiog smalsu. Niekada neskaudės, jei žinosite etiketo taisykles. Sulaukiame daug klausimų, ant kurio piršto kurį žiedą nešioti. Daugelis žmonių žino, kad vestuvinis žiedas nešiojamas ant bevardžio piršto. O kas atsitiks su sužadėtuvių žiedu, kai susituoki? Žinoma, mes turime jums atsakymus.


Kodėl nešiojame sužadėtuvių žiedą?


Daugelis mano, kad sužadėtuvių žiedo idėja kilo iš senovės egiptiečių ar graikų. Bet mes negalime to įrodyti, tačiau žinome, kad antrajame amžiuje prieš mūsų erą senovės romėnai būsimai nuotakai dovanodavo du sužadėtuvių žiedus. Vienas žiedas buvo pagamintas iš aukso, kurį ji mūvėjo viešumoje. Kitas - geležinis žiedas. Moteris šį žiedą mūvėjo namuose, atlikdama namų ruošos darbus.

Sužadėtuvių žiedas

Sužadėtuvių žiedo prasmė


Bėgant metams keitėsi sužadėtuvių žiedų įteikimo papročiai. Gauti sužadėtuvių žiedą reiškė įsipareigoti mylėti vienas kitą besąlygiškai ir būti kartu iki pabaigos.

Sužadėtuvių žiedas


Kaip nešioti sužadėtuvių žiedą?


Šiais laikais įsipareigojimas įtvirtinamas sužadėtuvių žiedu, simbolizuojančiu planuojamas vestuves ir bendrą gyvenimą. Nors esame labiau emancipuoti nei prieš daugelį šimtmečių, dažniausiai sužadėtuvių žiedą gauna moteris. Vakarų kultūrose įprasta, kad jį nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto .
Priežastis nešioti žiedą ant trečiojo kairės rankos piršto kilo iš senovės egiptiečių ir graikų. Jie tikėjo, kad „ Vena Amoris “ yra kraujo vena, kuri nuo trečiojo kairės rankos piršto eina tiesiai į širdį. Taip žiedas nuo mylimo žmogaus būna kuo arčiau širdies. Romantiška, ar ne? Tačiau šiuolaikinė anatomija mus moko, kad Vena Amoris yra tik mitas. Nėra venos, kuri eitų tiesiai iš širdies į pirštą.

Sužadėtuvių žiedas


Aš sužadėtuvių žiedą nešioju ant dešinės rankos


Vakarų šalyse sužadėtuvių žiedą įprasta mūvėti ant kairės rankos. Tačiau yra ir išimčių. Daugelyje šalių žmonės sužadėtuvių žiedą nešioja ant dešinės rankos. Senieji romėnai teigė, kad teisė simbolizuoja viską, kas gera pasaulyje. Lotyniškas žodis, reiškiantis kairę, yra „ grėsmingas “. Taigi, taip... Turint tai omenyje, prasminga nešioti žiedą ant dešinės rankos.

Sužadėtuvių žiedas su smaragdu

Religinės priežastys kairėje ar dešinėje


Dar yra ir religinės taisyklės, nurodančios, kaip nešioti sužadėtuvių žiedus. Kurioje pusėje nešiojate žiedą, priklauso nuo šalies, kurioje gyvenate. Katalikai sužadėtuvių žiedą nešioja ant dešinės rankos. Protestantai jį nešioja ant kairės rankos. Tačiau kai kuriose šalyse yra visiškai atvirkščiai, todėl tai yra gana painu.

Sužadėtuvių žiedas su deimantu

Praktinės priežastys kairėje arba dešinėje


Šiais laikais žmonės praktiškesni dėl to, kaip nešioti sužadėtuvių žiedą. Religija tokiose situacijose vaidina ne dominuojantį vaidmenį. Žvelgiant iš praktinės perspektyvos, prasminga sužadėtuvių žiedą nešioti ant kairės rankos. Dauguma žmonių yra dešiniarankiai ir naudojasi dešine ranka dažniau nei kairiąja. Sužadėtuvių žiedai labai vertingi, todėl reikia kiek įmanoma išvengti naudojimo pažeidimų. Nešiodami sužadėtuvių žiedą ant nedominuojančios rankos, sumažinate riziką jį sugadinti. Jei esate kairiarankė, dėl praktinių priežasčių galite dėvėti ant dešinės rankos.

Autorinis sužadėtuvių žiedas


Kaip nešioti vestuvinį žiedą?


Pasakius „sutinku“, laikas užsimauti vestuvinius žiedus. Kaip ir sužadėtuvių žiedą, vestuvinį žiedą Europoje žmonės dažniausiai nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto. Kaip ir sužadėtuvių žiedo, taip ir vestuvinio žiedo ranka gali skirtis įvairiose šalyse, kultūrose ir religijose.

Vestuviniai žiedai su deimantais


Sužadėtuvių žiedas po vestuvių


Po vestuvių su sužadėtuvių žiedu galima padaryti tris dalykus:
Sužadėtuvių žiedą užsidėkite šalia vestuvinio žiedo. Dažnai moterys sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto. Kai kurie nusprendžia nešioti vestuvinį žiedą kairėje rankoje, o sužadėtuvių žiedą – dešinėje. Arba, žinoma, atvirkščiai. Nešioti vestuvinį žiedą ir sužadėtuvių žiedą ant to paties piršto - labai elegantiška. Tai ypač gerai veikia, kai vienas žiedas gana kuklus – dažnai vestuvinis, o kitas – ryškesnis.

Sužadėtuvių žiedas su deimantais

ADORO juvelyrikos namai, kviečiame apsilankyti: https://www.adoro.lt/ 

ADORO GAMINIAI

ADORO ŽURNALAS

Taip pat žurnale

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI  Didžiausi akvamarino telkiniai yra Brazilijoje, kurie išsibarstę po visą šalį. Gražių egzempliorių randama Rusijoje, Nigerijoje, Namibijoje, Tanzanijoje, JAV ir Indijoje. Europoje šis mineralas daugiausia randamas Italijoje. Didžiausias...

Safyrai

ADORO juvelyrikos namai pristato trumpą santrauką, ką nuo gilios senovės iki dabar žmonės mano apie vieną populiariausių brangakmenių - safyrą. 

Prenumeruok naujienlaiškį