DEIMANTAS AR BRILIANTAS | ADORO juvelyrika

KAIP SUSIDARĖ DEIMANTAS?

Deimanto kristalai yra anglies rūšis, kuri susiformavo prieš milijonus metų giluminiuose žemės sluoksniuose veikiant dideliam slėgiui ir temperatūrai. Dėl ugnikalnių išsiveržimų jie priartėjo prie žemės paviršiaus. Kai kurie iš jų neatlaikė šių išsiveržimų metu išsilydžiusios lavos temperatūros ir virto grafitu (kita anglies forma). DEIMANTAS yra vienas kiečiausių mineralų pasaulyje. Jis Mozo kietumo skalės viršuje. Tačiau naujausi atradimai, įskaitant kitą anglies rūšį, vadinamą lonsdaleitu, jį nukonkuravo.

Taigi kiekvienas briliantas yra DEIMANTAS, bet NE kiekvienas deimantas yra BRILIANTAS!

Kai kurių tyrinėtojų teigimu, žodis „deimantas“ kilęs iš persų kalbos žodžio elma - „kiečiausias“, tačiau dauguma šaltinių jo pavadinimo kilmę nurodo iš senovės graikų, kurie deimantus vadino žodžiu adamas - reiškiančiu „nesunaikinamas“. Senais laikais deimanto nesunaikinamumas dažnai būdavo konstatuojamas jį sudaužant per kietumo bandymą - plaktuku į priekalą. Čia reikėtų pridurti, kad deimantas yra kietas, tačiau dėl savo struktūros jis taip pat labai lengvai skyla. Tai reiškia, kad trenkus deimantinį žiedą į kokią nors metalinę briauną, jis gali sutrupėti.

Taigi kiekvienas briliantas yra DEIMANTAS, bet NE kiekvienas deimantas yra BRILIANTAS!

Deimantai žmonijai žinomi jau kelis tūkstantmečius, tačiau dėl jų kietumo ilgą laiką nebuvo įmanoma jų šlifuoti. Tai pradėta daryti XIV a. Natūrali neapdoroto deimanto forma yra oktaedro (taisyklingo daugiakampio, kurio 8 kraštinės yra sutampančių lygiakraščių trikampių pavidalo) formos, todėl iš pradžių meistrai šlifavo natūralias akmens briaunas. Tokie deimantai vadinami „išgaląstais“ arba „deimantiniais taškais“. Ir tik nuo XVI a. auksakaliai pradėjo gaminti deimantų briaunas, t. y. suteikti jam naujas formas, kad išryškėtų daugiau šviesos ir spindesio. Taigi nuo to laiko jo vaidmuo juvelyrikos istorijoje įgauna vis didesnį pagreitį.

Taigi kiekvienas briliantas yra DEIMANTAS, bet NE kiekvienas deimantas yra BRILIANTAS!

Dažnai manęs klausiate, kaip atskirti deimantą nuo brilianto. Šį klausimą užduoda visi, kurie ieško deimantinių papuošalų, nes internetinių parduotuvių gaminių aprašymuose šie du pavadinimai dažnai vartojami pakaitomis. Taigi gražių papuošalų ieškantiems žmonėms dažnai kyla dilema: deimantas ar briliantas?

Kas yra BRILIANTAS?

Tai apvalus deimantas, nušlifuotas mažiausiai 57 briaunomis! Šis brangakmenių apdirbimo būdas vadinamas briliantiniu šlifavimu, nuo prancūziško žodžio brilliant - „blizgus“. Jis laikomas šlifavimo pasiekimų viršūne. Jo dėka deimantas įgauna aukščiausią spindesį, kuris atskleidžia visą šio brangakmenio grožį.

Įspūdingi sužadėtuvių žiedai · Išskirtiniai auksiniai žiedai · Modernūs auksiniai žiedai · ‎Klasikiniai auksiniai žiedai · Auksiniai žiedai su deimantais · Klasikiniai sužadėtuvių žiedai · ‎Modernūs sužadėtuvių žiedai · Sužadėtuvių žiedai su deimantais · Balto aukso sužadėtuvių žiedai · ‎Sužadėtuvių žiedai su briliantais · ‎Autoriniai sužadėtuvių žiedai · ‎Geltono aukso sužadėtuvių žiedai · Sužadėtuvių žiedų gamyba · Meninė juvelyrika · Minimalistiniai auksiniai žiedai

Taigi kiekvienas briliantas yra DEIMANTAS, bet NE kiekvienas deimantas yra BRILIANTAS!

Nepaisant to, bendrinėje kalboje žodžio deimantas reikšmė dažnai apima visus šlifuotus deimantus. Tačiau juvelyrinėje terminologijoje pjūvių tipai turėtų būti nurodomi vartojant tikslius jų pavadinimus. 

ADORO juvelyrika

ADORO GAMINIAI

ADORO ŽURNALAS

Taip pat žurnale

Prenumeruok naujienlaiškį