Briliantų svoris pagal jų skersmenį ( diametrą ) | ADORO juvelyrikos namai

Perkant apvaliai šlifuotus briliantus, brilianto svoris vienas svarbiausių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti. Tačiau daugelis pirkėjų dažnai nežino, koks yra brilianto svoris pagal jo skersmenį. Šiame straipsnyje nagrinėsime ryšį tarp brilianto skersmens milimetrais ir svorio karatais, kad padėtume pirkėjams priimti pagrįstus sprendimus.

Brilianto svoris karatais ir brilianto dydis

Brilianto svoris matuojamas karatais. Karatas – tai svorio vienetas, lygus 0,2 gramo. Brilianto svoris - pagrindinis veiksnys, lemiantis jo vertę, nes didesni briliantai paprastai vertingesni už mažesnius. Tačiau svarbu pažymėti, kad vien svoris karatais nelemia brilianto vertės - svarbūs ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, spalva, skaidrumas ir šlifavimo kokybė.

Briliantai parduodami pagal svorį, o vieno karato kaina didėjant deimanto dydžiui didėja. Pavyzdžiui, 1 karato briliantas gali kainuoti daugiau už karatą nei tokios pat kokybės 0,90 karato briliantas, nes 1 karato briliantas retesnis ir vertingesnis. Svarbu nepamiršti, kad briliantų kainos gali labai skirtis ne tik dėl svorio, bet ir dėl kitų veiksnių, todėl prieš perkant būtina pasidomėti.

Brilianto skersmuo ir svoris karatais

Brilianto skersmuo matuojamas milimetrais ir yra vienas iš veiksnių, padedančių įvertinti brilianto svorį karatais. Kuo didesnis brilianto skersmuo, tuo jis sunkesnis karatais. Tačiau svarbu nepamiršti, kad briliantų svoriui įtakos gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, gylis, šlifavimo kokybė.

 

Briliantų gylis

Brilianto gylis - tai atstumas nuo stalo (brilianto viršaus) iki kuleto (brilianto apačios). Gerai parinktas gylis gali padėti briliantui atspindėti šviesą ir suteikti spindesio, o netinkamai parinktas gylis gali lemti nuobodžią ir negyvą išvaizdą. Paprastai laikoma, kad idealus apvalaus brilianto gylis yra 58-62,5 %. Jei gylis per mažas (mažesnis nei 58 %), šviesa, patenkanti į briliantą, bus prarandama iš šonų, todėl briliantas nebus spindintis ir kibirkščiuojantis. Jei gylis per didelis (didesnis nei 62,5 %), šviesa į briliantą patenka pro apačią, todėl jis atrodo tamsus ir negyvas.

Toliau pateikiame apytikslį apvalių briliantų svorio intervalą pagal jų skersmenį:

4,0 mm: 0,25-0,30 karato

4,5 mm: 0,35-0,45 karato

5,0 mm: 0,50-0,65 karato

5,5 mm: 0,75-0,85 karato

6,0 mm: 0,90-1,10 karato

6,5 mm: 1,20-1,40 karato

7,0 mm: 1,50-1,70 karatų

7,5 mm: 1,80-2,00 karatų

8,0 mm: 2,10-2,30 karatų

Šie skaičiavimai pagrįsti gerai nušlifuotu apvaliu briliantu, kurio gylis maždaug 60 %. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad briliantų svoris gali skirtis priklausomai nuo jo šlifavimo kokybės, gylio ir kitų veiksnių. Be to, šie skaičiavimai netinka įmantrios formos briliantams, pavyzdžiui, princesės, ovalo ar kriaušės formos.

Išvada

Perkant briliantus svarbu atsižvelgti ir į jų svorį, ir į brilianto skersmenį. Tačiau taip pat būtina nepamiršti, kad briliantų svoris yra tik vienas iš daugelio veiksnių, galinčių turėti įtakos brilianto vertei. Kiti veiksniai, tokie kaip šlifavimo kokybė, spalva ir skaidrumas, turi didelės įtakos brilianto vertei ir išvaizdai.

Galiausiai, geriausias būdas nustatyti brilianto vertę - bendradarbiauti su geros reputacijos ir žinių turinčiu juvelyru, kuris gali suteikti profesionalių patarimų ir konsultacijų. Atsižvelgdami į visus brilianto vertę lemiančius veiksnius, galite priimti pagrįstą sprendimą ir išsirinkti gražų bei vertingą briliantą.

ADORO juvelyrikos namai, kviečiame apsilankyti: https://www.adoro.lt/

ADORO GAMINIAI

ADORO ŽURNALAS

Taip pat žurnale

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI

Akvamarinas | ADORO JUVELYRIKOS NAMAI  Didžiausi akvamarino telkiniai yra Brazilijoje, kurie išsibarstę po visą šalį. Gražių egzempliorių randama Rusijoje, Nigerijoje, Namibijoje, Tanzanijoje, JAV ir Indijoje. Europoje šis mineralas daugiausia randamas Italijoje. Didžiausias...

Safyrai

ADORO juvelyrikos namai pristato trumpą santrauką, ką nuo gilios senovės iki dabar žmonės mano apie vieną populiariausių brangakmenių - safyrą. 

Prenumeruok naujienlaiškį