8 paprasti būdai kaip sužinoti ar briliantas tikras ar netikras | ADORO juvelyrikos namai
Svarstote ar vaikinas jums nupirko sužadėtuvių žiedą su tikru briliantu? O gal turėjote reikalų su šešėliniu sužadėtuvių ar vestuvinių žiedų prekeiviu? Profesionalus ADORO briliantų ekspertas pateikia keletą paprastų testų, kuriuos galite atlikti namuose, kad patikrintumėte, ar jūsų briliantas tikras, ar netikras.
99,9 procentai deimantų nėra gryni; jie turi smulkių defektų. Padirbti briliantai paprastai yra tobuli. Jei jums siūlo nepriekaištingą briliantą, turite reikalų su vienu iš 0,01 % tobulų briliantų arba su netikru. Būtinos priemonės: lupa, pageidautina 10 kartų didinanti. Tikslumas: 4/5.
Ieškokite mažų juodų dėmių, oro burbuliukų ar smulkių įtrūkimų. Žinokite ko ieškote ir nepainiokite „įbrėžimų“ su priemaišomis. Taip yra todėl, kad tikras deimantas nėra lengvai subraižomas. Nerandate jokių priemaišų? Tikėtina, kad turime jums blogų naujienų…
Pažvelkite į briaunas, kurios buvo suformuotos apdirbant deimantą. Patikrinti briaunas daug lengviau, nei ieškoti priemaišų. Būtinos priemonės: didinamasis stiklas arba lupa, pageidautina didinanti 10 kartų. Tikslumas: 4/5.
Tikri deimantai turi aštrius kraštus, nes juos pjausto profesionalūs deimantų šlifuotojai. Netikri briliantai dažnai sukuriami formose ištirpinant stiklą ar cirkonį. Naudojant formas, „briliantas“ turės ne aštrius, o apvalius kraštus. Retu atveju gali būti, kad cirkonis ar stiklas bus nupjautas kaip deimantas. Tokiu atveju jis turės aštrius kraštus, nors tai ir nėra tikras deimantas.
Metalo tipas, ant kurio briliantas sumontuotas, gali daug pasakyti. Tikslumas: 2,5/5
Nors tai nėra patikimas testas, jis labai paprastas. Kadangi briliantai brangūs, jie dažnai dedami į brangesnį metalą. Jei metalas yra padengtas sidabru arba auksu, galite būti tikri, kad deimantas netikras. Tikri deimantai paprastai yra balto, geltono, rožinio aukso arba platinos gaminiuose.
Įvertinkite gaminio kokybę, dizainą ir jo pagaminimo meistriškumą
Tikras deimantų poliruotojas ir auksakalys didžiuojasi savo darbu. Tikslumas: 3/5
Šis testas iš esmės yra ankstesnio papildymas. Jei nustatote prastos kokybės arba prastai atliktą darbą, greičiausiai ir briliantas netikras. Tikras briliantų inkrustuotojas rūpinasi, kad briliantas būtų kruopščiai padėtas, nes didžiuojasi savo darbu. Todėl bendras žiedo įspūdis yra tobulas. Mūsų juvelyrai mokėsi inkrustavimo deimantų sostinėje - Antverpene, Belgijoje bei Izraelyje.
Nušlifuokite deimantą švitriniu popieriumi
Akmenį nušlifuoti švitriniu popieriumi yra gera idėja tik tuo atveju, jei esate tikri, kad turite tikrą briliantą arba jei neprieštaraujate sugadinti netikrą. Tikslumas: 4/5
Šis būdas rizikuojantiems. Įsitikinkite, kad naudojate įprastą švitrinį popierių, o ne tokį, kuris yra padengtas deimantų milteliais. Kaip žinote, deimantas labai kietas, todėl švitrinis popierius jo nepažeis. Jei šlifuosite netikrą briliantą, jį subraižysite. Naudokite šį metodą tik tuo atveju, jei nebijote sugadinti netikrą briliantą.
Jūs žinote, kad kvėpuojant į lango stiklą jis aprasoja. Pažiūrėkime, ar rasoja jūsų briliantas. Tikslumas: 3/5.
Iškvėpkite į briliantą, kaip darytumėte ant lango stiklo, kad jis aprasotų. Netikras briliantas trumpam aprasos - tikras briliantas nerasos. Šio testo sunkumas daugiausia susijęs su brilianto dydžiu. Dėl mažų briliantų sunkiau nuspręsti, ar jie aprasoję, ar ne. Jei įmanoma, išbandykite tą patį triuką su akmeniu, kurį žinote kaip netikrą. Jei abu „briliantai“ aprasos vienodai, žinote, kad jie abu nėra tikri.
Tai, kaip briliantas atspindi šviesą, yra unikalu. Laikykite briliantą šviesoje ir pamatykite blizgesį. Tikslumas: 4/5
Jūs tikriausiai žinote, briliantas gali sukurti vaivorykštę ant bet kurio paviršiaus kai jis atspindi šviesą. Už akmens pamatysite vaivorykštės spalvas. Nors akmenys, kurie blizga prizmės efektu ir leidžia vaivorykštės spalvoms matytis ir akmens viduje, dažniausiai yra netikri. Šio testo sunkumas yra tas, kad kai kurie netikri briliantas šviečia net ryškiau nei tikri. Pavyzdžiui, moissanit.
Jei gali skaityti laikraštį, tai bloga žinia. Matyti raides per akmenį yra netikro brilianto ženklas. Tikslumas: 4/5
Šis testas tinkamas tik palaidiems briliantams. Padėkite briliantą ant laikraščio ir jei nematote raidžių per jį, briliantas yra tikras. Taip yra todėl, kad briliantas kitaip perlaužia šviesą. Pro netikrą briliantą matosi raidės.
Testai namuose gana tikslūs kai reikia patikrinti ar briliantas tikras. Tačiau 100% įsitikinti beveik neįmanoma. Jei norite tiksliai žinoti, ar akmuo ant piršto yra tikras ar netikras briliantas, užsukite į Lietuvos prabavimo rūmus. Jie gali ne tik nustatyti, ar jūsų briliantas tikras, ar netikras, bet ir įvertins jį.
Aplankykite mūsų internetinę parduotuvę: https://www.adoro.lt/